جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • استاندار یزد : تامین مسکن و اشتغال جوانان یزدی سرعت می گیرد

   استاندار یزد : تامین مسکن و اشتغال جوانان یزدی سرعت می گیرد

   استاندار یزد : تامین مسکن و اشتغال جوانان یزدی سرعت می گیرد

   استاندار یزد از آغاز طرح مسکن جوانان بنیاد مسکن با هدف استفاده از ظرفیت قانونی زمین های بلااستفاده دستگاه های دولتی استان و شناسایی آن‌ها خبر داد و گفت: زمین های مذکور، با شرایطی مناسب تر به جوانان و افرادی که تاکنون از تسهیلات مسکن و زمین های دولتی استفاده نکرده‌اند، قرار خواهد گرفت.

   محمد علی طالبی» در حاشیه بازدید از نمایشگاه " ازدواج موفق " خانواده شاد" با اشاره به تمرکز استان بر ایجاد فرصت‌های اشتغال فارغ‌التحصیلان، اظهار کرد: متاسفانه بالارفتن نرخ بیکاری در استان یزد به رغم مشاغل ایجاد شده، ناشی از نبود فرصت های شغلی فارغ‌التحصیلان است به طوری که مشاغل ایجاد شده اما نامناسب با این قشر، همچنان در اختیار افراد غیربومی قرار می‌گیرد.

   وی با تاکید بر لزوم تقویت فرصت‌های شغلی به منظور جذب فارغ التحصیلان در استان به تمرکز بر حوزه های دانش بنیان، گردشگری، استارتاپ‌ها و مشاغلی متناسب با نیروهای متخصص و دانشگاهی اشاره کرد و گفت: به جای تمرکز بر ایجاد و احداث صنایع جدید بر تکمیل طرح های نیمه تمام در بحث های اقتصادی متعدد که در صورت حمایت در فرصت های زمانی کمتر و با ایجاد فرصت‌های شغلی بالا وارد چرخه اشتغال می‌شوند، تمرکز کردیم.

   استاندار یزد افزود: فهرستی از مجموع این قبیل طرح ها تهیه و مورد پایش قرار خواهند گرفت تا از طریق ستاد تسهیل استان تسهیلاتی به این بخش تخصیص و در کمترین زمان شاهد فعالیت های اقتصادی و تولیدی باشیم البته بخشی از بازار اشتغال استان را نیز با طرح های جدید تقویت خواهیم کرد.

   وی در ادامه به فعالیت مجدد شورای مسکن استان اشاره و تصریح کرد: هر چند که شورای مسکن استان در وهله‌ای، غیرفعال شده بوداما مجددا این شورا طی برگزاری سه جلسه فعال شد که در این راستا طرح های جدیدی برای تامین مسکن جوانان فعال شده است.

   طالبی از آغاز طرح های جدید مسکن جوانان توسط بنیاد مسکن و راه ‌شهرسازی با هدف استفاده از ظرفیت قانونی زمین های بلااستفاده دستگاه های دولتی استان و شناسایی آن‌ها خبر داد و گفت: زمین های مذکور، با شرایطی مناسب تر برای استفاده جوانان و افرادی که تاکنون از تسهیلات مسکن و زمین های دولتی استفاده نکرده‌اند، واگذار خواهد شد البته تقاضای زمین و مسکن از سوی جوانان بیش از توان استان است اما این طرح با هدف ارائه حداکثری تسهیلات و حمایت با ظرفیت محدود استان مورد اجرا است.

   وی با بیان این که شروع طرح های دولتی و حمایت دولت در بخش مسکن منجر به رونق ساخت و ساز خواهد شد، تصریح کرد: رونق ساز و ساز نیز رونق بازار مسکن استان و همچنین فراهم کردن شرایط بهتری را برای مسکن جوانان به دنبال خواهد داشت.

   استاندار یزد در پایان نیز خاطر نشان کرد: البته اقداماتی نیز از سوی مجموعه خیرین مسکن‌ساز در زمینه تامین مسکن جوانان در حال انجام و در قالب برگزاری جلسه‌ای پیگیری شده است.

   اخبار مرتبط
یزد - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 720,570
تعداد بازدید امروز : 1,381
تعداد بازدید دیروز : 1,570
آخرین به روزرسانی : 1398/09/24
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.