جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • کریمی : افزایش استقبال مجردین از مشاوره‌های ازدواج

   کریمی : افزایش استقبال مجردین از مشاوره‌های ازدواج

   کریمی : افزایش استقبال مجردین از مشاوره‌های ازدواج

   مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به افزایش تمایل جوانان به مشاوره‌های خانواده و ازدواج، گفت: گزارش‌های ماهانه‌ای که از سراسر کشور وجود دارد، نشان می‌دهد که مجردین عمده‌ترین مراجعان مراکز مشاوره کشور هستند.

   «اعظم کریمی» یکی از ماموریت‌های وزارت ورزش و جوانان را تولی‌گری در بخش آموزش‌های پیش از ازدواج خواند و گفت: مراکز تخصصی مشاوره ازدواج خانواده از سال‌ها پیش راه‌اندازی و رو به افزایش است که از طرفی نسبت به راه اندازی کمپین مشاوره ازدواج نیز از سوی این اداره کل راه‌اندازی شده است.

   وی با بیان این که بر طبق آمار کشوری، تمایل جوانان به مشاوره‌های خانواده و ازدواج افزایش یافته است، گفت: آمار نشان‌دهنده افزایش تعداد مراکز مشاوره ازدواج در کشور است و گزارش‌های ماهانه‌ای که از سراسر کشور وجود دارد نشان می‌دهد که مجردین عمده‌ترین مراجعان مراکز مشاوره کشور هستند.

   این مسئول افزود: مراجعه مجردین آمار بسیار خوبی برای کشور محسوب می‎شود چرا که نشان‌دهنده بهره‌مندی جوانان از آموزش‌های قبل از ازدواج و ارتقای مهارت‌های زندگی و ازدواجی آگاهانه برای شکلگیری آگاه و به هنگام خانواده است.

   وی در رابطه با آموزش مهارت‌های زندگی تصریح کرد: حوزه مشاوره‌های قبل از ازدواج به وزارت ورزش و جوانان واگذار شده است اما وزارت علوم و بهداشت نیز در حال حاضر در برگزاری مشاوره‌های حین و بعد از ازدواج به جامعه هدف خود، بسیار مطلوب عمل کرده‌اند.

   این مسئول با تاکید براین که باید ارتباط خوبی در رابطه با آموزش‌ مهارت‌های زندگی با آموزش و پرورش برقرار کنیم، گفت: باید از حداکثر ظرفیت این دستگاه نیز در این رابطه بهره‌مند شویم تا بتوانیم جامعه هدف بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

   کریمی در پایان نیز برگزاری نمایشگاه " ازدواج موفق ، خانواده شاد " در یزد و استقبال مردم را گواه باور جدی مردم یزد به مشاوره دانست و گفت: خوشبختانه این نمایشگاه که با هدف نهادینه کردن فرهنگ مشاوره، راه اندازی شده است با استقبال چشمگیر مردم همراه است.

   اخبار مرتبط
یزد - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 720,558
تعداد بازدید امروز : 1,369
تعداد بازدید دیروز : 1,570
آخرین به روزرسانی : 1398/09/24
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.